Čarodejnícke väzenia

Najslávnejšie z nich sú Azkaban a Nurmengard. Tieto väzenia sú dodnes a je tam veľmi veľa čarodejníkov.
Azkaban: Je to čarodejnícke väzenie ktoré založilo ministerstvo mágie. Strážia tam dementori. Je to uprostred mora a vo veľkej výške. Utiecť sa z tade nedá aj keď ako prvý to dokázal Sirius Black sám. Potom z tade ušli aj niektorý Smrťožrúti za pomoci Voldemorta. Je to tam hrozné. Človek sa tam väčšinou nakoniec zblázni, prestane jesť a zomrie.

Nurmengard: Založil ho Dumbledorov priateľ zamlada, Grindelwald. Zatváral tam svojich protivníkov. Bol to zlý človek a keď ho Dumbledore chytil skončil tam aj on sám. Na Nurmengarde je vytesané heslo Pre väčšie dobro. Tímto heslom sa riadil a chcel aby čarodejníci vládli nad muklami.