Trojčarodejnícky turnaj

Trojčarodejnícky turnaj patrí medzi najznámejšie čarodejnícke turnaje. V minulosti boli tieto turnaje mimoriadne nebezpečné a veľa ľudí zomrie. A tak sa na dlhý čas pozastavilo organizovanie turnaja.
Na turnaji sa zúčastňujú tri čarodejnícke škol- najznámejšie v Európe= Rokfort, Durmstrang, Beauxbatons.
Sudca - Ohnivá čaša vyberie z každej školy jedného repretentanta. Každý jeden študent všetkých troch škôl musí na papierik napísať svoje meno a školu, potom ho hodiť do Ohnivej čaši. Následne čaša pri výbere vyhodí tri mená. Torch reprezentantov, ktorých čakajú tri veľmi ťažké úlohy, ktoré sú rozvrhnuté na celý školský rok.
Na konci, ten kto vyhrá dostane 1000 galleónov a večnú slávu pre seba i pre školu.
Riaditelia a ich študenti prebývajú na tej škole, na ktorej sa organizuje turnaj.

Goblet_of_Fire.jpg